Додому Новини регіону

ISW: Росія використовує цивільне населення Криму як живий щит

Атака по Криму 23 червня / Колаж 24 Каналу, фото ілюстративне

Нагадаємо: Чорноморський флот росії втратив останній ракетоносій у Криму?

Російські війська свідомо розміщують військову техніку в цивільних районах окупованого Криму, використовуючи мирних жителів як живий щит. Про це свідчить звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).

Ця заява ISW з’явилася після серії вибухів у Криму 23 червня, внаслідок яких загинуло п’ятеро людей, серед них 9-річна донька заступника мера Магадана. Російська окупаційна влада звинуватила Україну в ракетній атаці, але блогери розкритикували її за нездатність захистити цивільне населення та відсутність укриттів поблизу пляжів.

Аналітики ISW вважають, що розміщення військових об’єктів поблизу цивільних районів є цілеспрямованою тактикою Росії, спрямованою на стримування українських ударів. Така практика є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права, яке забороняє розміщення військових об’єктів у густонаселених районах.

Окупаційна влада Криму, заохочуючи російський туризм на півострів, фактично наражає на небезпеку тисячі відпочивальників, використовуючи їх як прикриття для своїх військових баз та техніки.

Ця ситуація підтверджує цинізм та безпринципність російської влади, яка готова жертвувати життями мирних людей заради своїх військових цілей.