Додому Новини регіону

Україна отримала другий транш допомоги від ЄС за програмою Ukraine Facility

Фото: ukrainefacility

Нагадаємо: Сенат США проголосував за пакет допомоги Україні на 60,8 мільярда доларів

Європейський союз виділив Україні 1,5 мільярда євро макрофінансової допомоги в рамках програми Ukraine Facility. Це вже другий транш із загальної суми 50 мільярдів євро, які Україна має отримати протягом 2024-2027 років.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, отримані кошти будуть спрямовані на покриття найважливіших бюджетних видатків.

“Дякую Єврокомісії за позитивну оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів. Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє”, – написав Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі.

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 мільярда євро. Наразі уряд очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 мільярда євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 мільярдів євро, додав прем’єр-міністр.

На що Україна витратить кошти?

Згідно з планом, 50 мільярдів євро, які Україна отримає від ЄС, будуть використані на:

Пряму підтримку державного бюджету: 38,27 млрд євро, з яких 33 млрд євро у формі кредитів та 5,27 млрд євро у формі грантів;

Спеціальний інвестиційний інструмент: 6,97 млрд євро, який допоможе покривати ризики у пріоритетних секторах;

Технічну підтримку у проведенні реформ, а також сплату відсотків за кредитами: 4,76 млрд євро.