Додому Новини регіону

Сенат США проголосував за пакет допомоги Україні на 60,8 мільярда доларів

Сенат США. Ілюстративне фото

Нагадаємо: США готують пакет військової допомоги для України на 1 мільярд доларів

Після місяців запеклих дискусій, американський парламент нарешті схвалив пакет допомоги Україні на суму 60,8 мільярда доларів. Більша частина цих коштів буде спрямована на надання Україні зброї та боєприпасів для боротьби з російською агресією.

Сенат США, який є верхньою палатою американського Конгресу, проголосував за законопроект про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню, який раніше вже був схвалений Палатою представників. За допомогу Україні проголосували 79 сенаторів, проти – 18.

Це означає, що пакет допомоги Україні вже пройшов всі законодавчі процедури і тепер буде направлений на підпис президенту Джо Байдену. Президент вже пообіцяв, що підпише законопроект вже у середу, 24 квітня, щоб допомога Україні почала надходити вже цього тижня.

Американський телеканал CNN, посилаючись на власні джерела, повідомляє, що одразу після підписання законопроекту Байден оголосить про пакет оборонної допомоги Україні вартістю близько 1 мільярда доларів. Цей пакет нібито міститиме ракети ATACMS з дальністю дії 310 кілометрів, про які Україна просить вже два роки. Ці ракети необхідні українським військовим для ураження тилових об’єктів російських окупантів.

Схвалення пакету допомоги є значною перемогою для України, яка бореться проти російської агресії вже протягом восьми років. Ця допомога допоможе Україні посилити свою обороноздатність і дасть їй більше шансів на перемогу у війні.

Важливо зазначити, що:

  • Цей пакет допомоги є найбільшим пакетом допомоги Україні з боку США з часів початку війни.
  • Більша частина коштів буде спрямована на надання Україні зброї та боєприпасів.
  • Пакет також включає допомогу для економіки та гуманітарної сфери України.
  • Схвалення пакету допомоги є свідченням сильної підтримки України з боку США та їхніх союзників.