Додому Новини регіону

Скандал у Святогірській лаврі: Підозра митрополиту за співпрацю з російськими окупантами

Фото: Служба Безпеки України

Нагадаємо: Зрадницю, яка допомагала окупантам, засуджено до 15 років в’язниці

Українська Служба безпеки винесла підозру митрополиту Святогірської лаври, повідомивши про його співпрацю з російськими окупантами та надання інформації про розташування Збройних Сил України на Донеччині. Митрополит Арсеній, настоятель цієї лаври, отримав підозру в розповсюдженні конфіденційної інформації, спрямованої на зрушення військового балансу на сході України.

За даними слідства, під час одного з його обрядів, митрополит Арсеній передав окупантам інформацію щодо розташування блокпостів українських військ у Краматорському районі. Цю інформацію він виклав під час своєї літургії, а потім вона була оприлюднена на сайті лаври та в Телеграм-каналі.

Цей вчинок, як стверджує слідство, був частиною більш широкої кампанії митрополита на сприяння російській агресії в Україні. За попередніми даними, митрополит Арсеній висловлював прокремлівські погляди на війну в Україні, називаючи її “громадянським конфліктом”.

Згідно з підставами, наданими Службою безпеки, митрополиту Арсенію пред’явлено підозру згідно зі статтею 114-2 Кримінального кодексу України, яка стосується поширення інформації, що може загрожувати безпеці держави. За цим звинуваченням йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Наразі триває розслідування, спрямоване на встановлення всіх обставин цього інциденту. Представники Служби безпеки зазначили, що ці заходи проводилися у рамках комплексної операції в Донецькій та Луганській областях під керівництвом місцевої прокуратури.

Питання щодо обрання міри запобіжного заходу митрополиту Арсенію наразі знаходиться на розгляді.