Додому Новини регіону

Україна не визнає “вибори” Путіна: офіційна позиція МЗС

Фото: Getty Images

Нагадаємо: Європарламент засуджує псевдовибори в Росії

Міністерство закордонних справ України опублікувало заяву накануні інавгурації “президента” Російської Федерації, Володимира Путіна, яка запланована на 7 травня. У заяві, опублікованій на офіційному веб-сайті відомства 6 травня, зазначено, що Україна не має підстав визнавати Путіна демократично обраним і легітимним президентом Росії, оскільки минулі “вибори” були проведені з порушенням міжнародних норм та стандартів.

За словами представників МЗС, одним із основних порушень під час цього “виборчого процесу” було залучення до голосування українських громадян, які перебувають на окупованих територіях та були незаконно вивезені на території Російської Федерації. За даними українського МЗС, таким людям часто застосовуються погрози та шантаж.

МЗС України сприймає дії окупантів як відмову визнавати власну відповідальність і відсутність планів щодо припинення збройної агресії проти України. Крім того, були зафіксовані численні порушення міжнародного законодавства, зокрема, в резолюції Європарламенту, опублікованій 25 квітня.

У заяві МЗС закликає інші держави, міжнародні організації та громадськість не визнавати результати російських “псевдовиборів” та легітимність Путіна як президента, враховуючи порушення, які сталися під час цього процесу.