Додому Новини регіону

Європарламент засуджує псевдовибори в Росії

Фото: reuters

Нагадаємо: ООН засудила псевдовибори на окупованих росією територіях України

Після недавніх так званих “президентських виборів” у Росії, проведених 15-17 березня 2024 року, Європарламент відзначився виразною та рішучою позицією, яка відображає глибоку обуреність штучною і вигаданою характеристикою виборчого процесу, що відбувся на території Росії та окупованих російськими військами територіях України.

За документ, прийнятий Європарламентом, 493 з 522 євродепутатів виразили свою підтримку резолюції, яка засуджує ці псевдовибори як “фарс” та закликає міжнародну спільноту не визнавати їх результати. Вибори, які відбулися в тіні російської загарбницької війни проти України, були оголошені “ні вільними, ні справедливими”, заявили євродепутати.

Особливою увагою заслуговує вимога обмежити відносини з російським режимом, зокрема, щодо питань, що стосуються гуманітарних цілей та прав людини. Ця позиція відображає зростаючу обуреність та втомленість від безжальних внутрішніх репресій та зовнішньої агресії, представленої російським режимом під керівництвом Володимира Путіна.

Однак, на тлі засудження псевдовиборів та обмеження відносин з російським режимом, Європарламент висловив повну солідарність та підтримку російському народу та демократичній опозиції. Викликаючи до продовження активної підтримки незалежних російських громадянських організацій, незалежних ЗМІ та правозахисників, Європарламент підкреслив свою готовність співпрацювати з демократичною опозицією в Росії та надавати їй всебічну підтримку у боротьбі за демократію та права людини.