Додому Новини регіону

Столтенберг у Києві: НАТО обговорює підтримку України та перспективи вступу

Нагадаємо: НАТО зміцнює підтримки України у справі протиповітряної оборони

Генсек НАТО Йенс Столтенберг здійснив несподіваний візит до Києва, де він зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським. Головною темою обговорення стала безпекова ситуація в регіоні та співпраця між Україною та Альянсом.

Однією з тем стала ініціатива щодо створення спеціального Фонду фінансової підтримки української оборони на суму 100 млрд євро протягом п’яти років.

Також, гідно з висловленими Зеленським перспективами, українська армія отримає додаткові системи ПЗРК Patriot, хоча конкретних деталей ще немає. Президент також підкреслив, що Україна дотримується стандартів НАТО і використовує зброю країн Альянсу.

У свою чергу, Йенс Столтенберг підтримав Україну, стверджуючи, що країни-члени НАТО мають пріоритет передавати озброєння Україні та підтримувати її у зусиллях зі зміцнення обороноздатності.

Проте, навіть за таких обставин, Генсек зауважив, що рішення про вступ України до НАТО буде прийнято тільки у відповідний момент, але він не очікує, що це станеться на літньому саміті у Вашингтоні.

В цей час, обидві сторони продовжують працювати над стратегічними питаннями безпеки та оборони, щоб забезпечити мир і стабільність у регіоні.