Додому Новини регіону

НАТО зміцнює підтримки України у справі протиповітряної оборони

Фото: YouTube канал NATO News

Нагадаємо: Столтенберг: Запрошення України до НАТО не повинно повторювати шлях до членства у ЄС

Учасники засідання Ради Україна-НАТО, що відбулося 19 квітня, розглянули питання підтримки Києва у контексті протидії загрозам з повітряного простору. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у своїй заяві на пресконференції після засідання підтвердив рішучість Альянсу у посиленні захисту України.

Згідно з повідомленням “Європейської правди”, міністри оборони країн-членів НАТО погодились на збільшення військової допомоги, спрямованої на підтримку протиповітряної оборони України. “НАТО визначив наявні ресурси по всій території Альянсу. Є системи, які є доступними для України. Тож я очікую нові оголошення щодо допомоги Україні з ППО найближчим часом”, – зазначив генеральний секретар.

Столтенберг підкреслив, що НАТО готове надати Києву не лише системи Patriot, а й інші альтернативи, такі як SAMP/T. У разі відсутності відповідного обладнання в країнах-членах Альянсу можуть надати фінансову допомогу для придбання або модернізації систем.

Окрім цього, генсек НАТО зазначив, що спільно з промисловими партнерами працюється над розширенням виробництва систем протиповітряної оборони та їхньою модернізацією для забезпечення ефективного захисту.

Ці кроки свідчать про серйозне ставлення НАТО до забезпечення безпеки України та готовності реагувати на загрози з повітряного простору. Нові заходи з підтримки протиповітряної оборони стають важливим кроком у спільній боротьбі проти потенційних агресорів та підтримці суверенітету та територіальної цілісності України.