Додому Новини регіону

США Нададуть Україні Дозвіл на Ведення Вогню на Більшу Відстань у Випадку Розширення Росією Фронту

Міністерство оборони США. Getty Images

Нагадаємо: Чиновники США та Європи закликають Білий дім зняти обмеження на удари ЗСУ по Росії

У світлі останніх подій на фронті в Україні, помічник Держсекретаря США з питань Європи Джеймс О’Браєн зробив важливу заяву щодо можливого розвитку конфлікту. За його словами, якщо Росія спробує розширити нинішній фронт, Сполучені Штати дозволять Україні використовувати західну зброю для ударів на більшу відстань. Це твердження було оприлюднено під час слухань у Комітеті Палати представників з міжнародних відносин, які висвітлював Голос Америки.

О’Браєн підкреслив, що російські війська поступово втрачають здатність наступати через ефективні дії українських військових, які успішно знищують російські потужності поблизу кордонів. “Ми спостерігаємо різкі зміни в здатності Росії підтримувати свою кампанію проти України через втрату об’єктів у зоні, де дозволено вести вогонь”, – зазначив він.

За його словами, Сполучені Штати зосередили свої зусилля на постачанні зброї в ті області, де вона є найнеобхіднішою. Спершу, це була територія, де Росія проводила наступ під Харковом. Проте тепер, як зазначив радник з національної безпеки США Джейк Салліван минулого тижня, у разі розширення фронту з боку Росії, Україні буде дозволено завдавати удари по цілях на більшій відстані.

Обмеження Використання Західної Зброї по Території Росії

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю The Economist висловив думку, що Україна повинна мати право завдавати ударів по території РФ за допомогою західної зброї. Цей заклик знайшов підтримку серед низки країн: Франції, Польщі, Фінляндії, Естонії, Німеччини, Литви, Чехії, Швеції, Великої Британії, Канади, Данії та Норвегії. Водночас, проти виступили Італія та Бельгія.

Верховний дипломат ЄС Жозеп Боррель 28 травня повідомив, що деякі країни Євросоюзу зняли обмеження на удари ЗСУ зброєю, яку вони постачають Україні. 5 червня стало відомо, що Збройні Сили України вже використовували американську зброю для ударів по території Росії, після того, як США дозволили це робити. Проте, дозволені атаки обмежуються лише прикордонною територією Росії біля Харківської області.

Заява Джеймса О’Браєна підкреслює готовність Сполучених Штатів підтримувати Україну в її боротьбі проти російської агресії. У разі розширення фронту з боку Росії, Україна отримає дозвіл на використання західної зброї для ударів на більшій відстані, що може суттєво змінити хід конфлікту. Підтримка України міжнародною спільнотою продовжує зміцнюватися, відкриваючи нові можливості для оборони та відновлення територіальної цілісності.