Додому Новини регіону

СБУ викрила мережу агентів ФСБ, які планували вбивство Зеленського та інших топ-чиновників України

Фото: Служба Безпеки України

Служба безпеки України оголосила про викриття агентурної мережі ФСБ, яка планувала вбивство президента України Володимира Зеленського та інших представників вищого військово-політичного керівництва країни. За даними СБУ, до складу мережі входили двоє полковників Управління державної охорони, які “зливали” секретну інформацію Росії.

За інформацією контррозвідки та слідчих СБУ, ФСБ планувала ліквідувати Зеленського, використовуючи для цього “заручників” з числа його охоронців. Також до списку цілей окупантів входили голова СБУ Василь Малюк та очільник ГУР Кирило Буданов.

“Озброєння для агента забезпечив полковник УДО, який особисто привіз до Києва FPV-дрони, заряди до РПГ-7, а також протипіхотні міни МОН-90”, – йдеться в повідомленні СБУ.

СБУ зафіксувала як поїздки полковника УДО за зброєю та вибухівкою, так і розмови потенційного виконавця теракту з “куратором” з ФСБ.

Служба безпеки України назвала імена співробітників ФСБ, які, за її даними, курували цю операцію: Максим Мішустін, Дмитро Перлін та Олексій Корнєв.

“Зокрема, Перлін у січні 2022 року став куратором «кротів», які були завербовані ще до повномасштабного вторгнення Росії. До того часу ними «опікувався» його колега Олексій Корнєв”, – повідомили в СБУ.

За даними спецслужби, Корнєв перед початком повномасштабної війни провів низку конспіративних зустрічей з полковником УДО на території сусідніх європейських держав. Також за кордоном передавалися кошти для агентів.

Викриття та затримання агентів ФСБ стало черговим свідченням ворожої діяльності Росії проти України. Цей факт вкотре підкреслює необхідність посилення контррозвідувальних заходів та жорсткої відповіді на агресію РФ.

Нагадаємо: Україна готується до “важкого періоду” на фронті: Буданов попереджає про загострення ситуації з середини травня