Додому Новини регіону

Перемога Лейбористів: Ріші Сунак Оголосив про Відставку з Посади Прем’єра

Ріші Сунак / Фото: Getty Images

Нагадаємо: Історичний пакет: Велика Британія надає Україні 500 млн фунтів стерлінгів на оборону

Прем’єр-міністр Великої Британії та лідер Консервативної партії Ріші Сунак оголосив про свою відставку після поразки на парламентських виборах. В ефірі телеканалу Sky News Сунак підтвердив перемогу Лейбористської партії та зазначив, що залишає посаду глави уряду, беручи на себе відповідальність за поразку своєї партії.

“Я вирушаю до Лондона, де оголошу про результати сьогоднішнього вечора, перш ніж піти з поста прем’єр-міністра, якому я віддав всього себе”, – заявив Сунак. Він також додав, що зателефонував лідеру Лейбористської партії серові Кейру Стармеру, щоб привітати його з перемогою.

Сунак підкреслив, що приймає рішення британських виборців і погоджується з поразкою. “Передача влади відбудеться мирно та впорядковано, з доброю волею з усіх боків. Це має дати нам усім впевненість у стабільності та майбутньому нашої країни. Британський народ сьогодні виніс вердикт, і я беру на себе відповідальність за поразку”, – сказав колишній прем’єр.

Очікується, що в п’ятницю Сунак і Стармер відвідають Букінгемський палац на аудієнцію до короля Чарльза III.

Результати Виборів: Лейбористи Здобувають Перемогу

На дострокових виборах у Великій Британії, що відбулися 4 липня, Лейбористська партія здобула перемогу над Консервативною партією, яка перебувала при владі з 2010 року. За даними екзит-полу, проведеного компанією Ipsos UK, Лейбористська партія отримує 410 місць у парламенті, забезпечуючи собі більшість у 170 місць. Консервативна партія, натомість, отримає лише 131 місце, втративши більшість, яку здобула на виборах у 2019 році.

Третє місце за кількістю мандатів зайняла Ліберально-демократична партія з 61 мандатом. Євроскептична партія Reform UK під керівництвом Найджела Фараджа може отримати 13 мандатів.

Політичні Наслідки

Перемога Лейбористської партії означає значні зміни в політичному ландшафті Великої Британії. Після 13 років при владі, Консервативна партія залишає уряд, а новий прем’єр-міністр Кейр Стармер отримає можливість реалізувати свою політичну програму. Це також знаменує початок нової ери у відносинах між урядом та громадськістю, адже Лейбористи взяли на себе обіцянку вирішити ключові проблеми, з якими стикається країна.