На Донеччині продовжують працювати 275 закладів освіти, з них два – училища ім. Бубки (Полтавська область) та СОЦСР «Смарагдове місто» (Хмельницька область) – працюють наживо. Контингент освітньої сфери не змінився – він так і складає 90 тис. осіб. Відтік людей призупинився.
Про це повідомила директор департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Тетяна Сідашева під час онлайн-брифінгу.
За її словами, департамент освіти і науки ОДА працює над тим, щоб забезпечити якомога більше закладів освіти укриттями. Спільно з 16 територіальними громадами було вирішено завершити 51 проєкт з облаштування, реконструкції та капітальному ремонті укриттів. Завершення цих проєктів ще триває і буде продовжуватися у 2024 році.
Наразі приблизно 33 тис. учнів перебувають на території Донецької області. Було консолідовано зусилля з територіальними громадами, які знаходяться в зоні можливих бойових дій, у розширенні мережі освітньо-консультаційних пунктів.
«На кінець 2023 року таких пунктів на території області налічувалося 44. Через бойові дії деякі пункти припинили свою роботу та переформатувалися, відтепер надаючи послуги як пункти незламності», – зазначила очільниця департаменту.
Вона також додала, що працюють наразі 52 локації в освітніх хабах, які розташовані в різних областях України.
Департаментом також ведеться робота з отримання підручників для учнів 5-6 класів. Тетяна Сідашева наголосила на тому, що фактично всі учні Донеччини 5-6 класів, які знаходяться на території області та за її межами, але на території України, забезпечені новими підручниками.
Окрім цього, департамент забезпечив учнів Донецької області електронними пристроями для навчання. Завдяки міжнародним партнерам було надано дітям приблизно 2500 пристроїв для проходження освітнього процесу. Робота з цього напрямку триває, бо це дозволить дітям отримувати дистанційну освіту більш якісно.