Додому Новини регіону

Росія планує створити десяток сміттєзвалищ на окупованих територіях Донбасу

Росія планує побудувати десяток сміттєзвалищ на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. У ці звалища планується вивозити сміття з Росії, а також з Ростовської, Бєлгородської та Воронезької областей.

За даними Центру національного спротиву, шість таких звалищ Кремль планує створити на захопленій частині Луганщини, ще три – на Донеччині.

Нагадаємо, окупанти хочуть “зберегти” природу Донеччини, яку самі ж і знищили.

«Окупанти не лише не дбають про екологію тимчасово окупованих територій, а й використовують їх як сміттєзвалище для всієї Росії», – заявив директор Центру національного спротиву Андрій Танцюра.

Раніше глава Луганської ОВА Артем Лисогор розповів, що план з будівництва шістьох всеросійських сміттєзвалищ на Луганщині Кремль хоче виконати за шість років.

«Окупанти не виділяють грошей на відновлення майна чи повноцінну компенсацію. Втім, є кошти на смітники… Населені пункти (окуповані, – ред.) останні півтора року потерпають від сміття, бо його ніхто не вивозить і не утилізує. Знайшлося 375 мільйонів рублів – не на ліквідацію стихійних звалищ, поки що лише на проєкти», – писав Лисогор.

Цей план викликав обурення у місцевих жителів. Вони закликають українців в окупації повідомляти про переміщення техніки та місця дислокації ворожих військових, щоб допомогти Силам оборони звільняти території та не допустити екологічної катастрофи.

Крім того, раніше повідомлялося, що на тимчасово захоплених територіях Запорізької області росіяни продовжують грабувати промислові підприємства. Загарбники вивозять із заводів лом й відправляють до Росії через порт у Бердянську. Грабунок відбувається “підрядниками” під пильним наглядом російських військових.

“Це і є справжня мета окупації – ресурси, грабіж та мародерство з подальшим нав’язуванням “російської культури”, переписуванням історії та знищенням самоідентифікації місцевого населення”, – зазначали у Центрі національного спротиву.

Також ворог взявся за туристичні майнові комплекси. Росіяни збираються провести “ревізію” тих комплексів на окупованих територіях, які покинули господарі через повномасштабне вторгнення “визволителів”.

“Подається це як нібито “підготовка до туристичного сезону”, хоча, як відомо, росіяни вбили цю галузь спочатку в Криму, де тепер відпочивають лише нечисленні групи росіян, а тепер – на Азовському морі”, – йшлося у повідомленні.

Однак таким чином “безгосподарне майно” загарбники планують привласнити.

За інформацією slavinfo.dn.ua