Додому Новини регіону

Нові повноваження для Військової поліції: що передбачає законопроект?

Фото: відкриті джерела

Нагадаємо: Пробація та поліція Лимана об’єднали зусилля для покращення правопорядку

Військова поліція України отримає нові повноваження згідно із законопроектом 6569-д, який зареєстрували 31 травня і який Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував ухвалити за основу. Військова служба правопорядку, що наразі виконує подібні функції, буде ліквідована протягом трьох місяців після ухвалення нового закону.

Згідно з законопроектом, Військова поліція матиме право тимчасово обмежувати або забороняти рух транспорту і пішоходів на окремих ділянках вулиць та автомобільних доріг, зупиняти та проводити поверхневу перевірку транспортних засобів, а також перевіряти документи у водіїв.

Нові повноваження

Військова поліція зможе проникати до житла або інших володінь особи у невідкладних випадках, пов’язаних із врятуванням життя людей чи з безпосереднім переслідуванням підозрюваних у вчиненні злочину. Це нововведення надасть Військовій поліції повноваження, яких раніше не мала Військова служба правопорядку.

Діяльність під час воєнного стану

У разі введення воєнного або надзвичайного стану, Військова поліція братиме участь у боротьбі з ворожими диверсійно-розвідувальними групами, охороні військових об’єктів і містечок, відновленні порядку у військових частинах та забезпеченні дотримання особливого режиму в’їзду і виїзду. Військова поліція матиме право перевіряти документи у військовослужбовців та інших осіб, проводити особистий огляд, огляд речей та вилучати документи й предмети, що є знаряддям або об’єктом правопорушення.

Юридичні зобов’язання

Законопроект передбачає, що юридичні особи всіх форм власності можуть виділяти транспорт та інші матеріально-технічні засоби для реалізації повноважень Військової поліції.

Керівництво і координація

Під час дії воєнного чи надзвичайного стану загальне керівництво діяльністю Військової поліції здійснюватиме Головнокомандувач ЗСУ, а безпосереднє керівництво – Начальник Військової поліції, який призначається на посаду Президентом України за поданням Міністра оборони або Головнокомандувача ЗСУ.