Додому Новини регіону

На Донеччині тривають жнива. Зібрали 1000 т пшениці та 1000 т ячменя

Наразі іде збір пшениці та ячменю ярового. Але вже відомо, що врожаю буде менше, ніж торік.

«Врожаю буде менше, тому що ми, по-перше, зовсім не давали мінеральних добрив. Тобто, від нашої довоєнної норми цього року ми даємо буквально шосту частину. Якщо дамо. По-друге, якщо взяти до уваги те, що ґрунт під ячмінь яровий ми готували вже весною (а це завжди відбувалось восени), то це також вплине на показники», – розповів директор ТОВ «Крамагросвіт» Сергій Іванович Курінний.

Як раніше писали «Слов’янські відомості», жодної підтримки фермери Донеччини не отримують від держави. І це стосується абсолютно всього, зокрема й добрив.

«Іншим областям, наприклад, дають кредити для придбання засобів захисту рослин, добрива тощо. А нам не дають абсолютно нічого. У тому числі, ми не можемо отримати гранти, на які можуть розраховувати аграрії в інших регіонах. Та й таке… Навіть якщо дадуть тону добрив – це на 8-9 гектарів, і це у той час, коли ти сієш 1.5 тисячі тільки пшениці й 500 – ріпаку… Про що тут казати? Тонна насіння невідомої якості – це теж питання. Більше доведеться з папірцями бігати по різним інстанціям, щоб це отримати».

Водночас цього року вже всі поля повністю засіяні. Ті, що минулого року було неможливо обробити – розмінували, але жодних документів про це надали.

«Нам не дали документів, що можна вже починати. Ми самі заїхали після перевірки й обстежень, на свій страх і ризик, та посіяли соняшник. Тож площ, які б не були оброблені, у нас немає».

“Нам нічого не відшкодували, але податки ми вже сплатили і за нерухомість, і за землю, які просто розбиті».

Водночас директор підприємства запевняє: будемо з хлібом!

«Зараз (станом на 27 липня) вже зібрали тисячу тон пшениці з 250 га. І ще зібрали тисячу тон ячменя з 333 га. Це на даний час. Збирання ранніх зернових триває».

Матеріал з сайту https://slavinfo.dn.ua/