Додому Новини регіону

Донецьктеплокомуненерго запропонувало підвищити тарифи на тепло для населення

Обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго» (ДТКЕ) запропонувало підвищити тарифи на тепло для населення на 20-25%. Згідно з розрахунками підприємства, нові тарифи будуть діяти з 1 жовтня 2023 року по 30 вересня 2024 року.

Нагадаємо, як жителям Донеччини передати покази лічильника, не виходячи з дому.

Наразі для населення Донецької області діють тарифи, які були встановлені станом на 24 лютого 2022 року. Однак, у зв’язку із змінами обсягів виробництва і споживання теплової енергії, ДТКЕ вважає за необхідне встановити економічно обґрунтовані тарифи.

За розрахунками підприємства, новий тариф на тепло для населення без урахування ПДВ становитиме 1930,10 грн/Гкал, а з урахуванням ПДВ – 2236,61 грн/Гкал. Для населення з індивідуальними тепловими пунктами тариф становитиме 2017,97 грн/Гкал без урахування ПДВ, або 2347,11 грн/Гкал з урахуванням ПДВ.

Повідомляється, що повна інформація щодо загального розміру планованого тарифу, його структури; обґрунтування необхідності встановлення тарифу, тощо, розміщена на офіційному сайті ДТКЕ. Письмові зауваження та пропозиції від населення приймаються до 8 січня 2024 року.

Зазначимо, що підвищення тарифів на тепло для населення є одним із найчутливіших питань для громадян України. Тому, ймовірно, що до цієї ініціативи ДТКЕ буде чимало зауважень та пропозицій.

Аналіз ситуації

Підвищення тарифів на тепло для населення є закономірним наслідком зростання цін на енергоносії та інші витрати, пов’язані з виробництвом і постачанням теплоенергії. Однак, у нинішніх умовах, коли багато українців постраждали від війни та мають обмежені доходи, це рішення може викликати негативну реакцію громадськості.

Варто також відзначити, що ДТКЕ є монополістом на ринку теплопостачання в Донецькій області. Тому, уряд повинен уважно розглянути пропозицію підприємства та вжити заходів для того, щоб підвищення тарифів не завдало значного удару по бюджету домогосподарств.