Додому Новини регіону

Донецька облдержадміністрація посилить контроль за функціонуванням пунктів незламності

Фото - Донецька ОДА

Донецька обласна державна адміністрація (ОВА) посилить контроль за функціонуванням пунктів незламності, які створені для забезпечення громадян питною водою, електрикою, теплом та іншими необхідними ресурсами в разі тривалого відключення цих послуг.

Нагадаємо, у Донецькій області створено 181 пункт незламності.

Як повідомив заступник голови ОВА Вадим Філашкін, на нараді з керівниками структурних підрозділів ОВА, військових адміністрацій населених пунктів області, поліцейських, рятувальників та військових були обговорені проблемні питання забезпечення пунктів незламності генераторами, паливо-мастильними матеріалами, іншим необхідним обладнанням та устаткуванням.

«Безперебійне функціонування пунктів незламності є запорукою більш комфортного проходження зимового періоду в області, враховуючи можливі атаки російської федерації на енергетичну систему країни,» – зазначив Вадим Філашкін.

За його словами, на нараді було закликано максимально інформувати населення про розташування пунктів незламності шляхом встановлення банерів, вивісок та табличок на самому пункті незламності, розташованих поруч будівлях, місцях масового скупчення людей, магазинах тощо.

Протягом 2022-2023 років внаслідок цілеспрямованих обстрілів було зруйновані 14 пунктів незламності. У цей же проміжок часу військовими та іншими правоохоронними органами виявляються координати пунктів незламності серед потенційних цілей для артилерійських та ракетних атак зі сторони російської федерації.

Водночас, начальник Головного управління Національної поліції в Донецькій області Руслан Осипенко повідомив про результати роботи з недопущення торгівлі алкогольними напоями в області.

За його інформацією, за 2023 рік на блокпостах нарядами СРПП, нарядами поліції у приміщеннях «Нової пошти», іншими нарядами поліції, а також у торгівельних закладах зареєстровано 4531 факт вилучення алкогольної продукції, вилучено 535 278 літрів алкогольних напоїв на суму понад 50 мільйонів гривень.

«За фактом порушення правил обігу спирту та тютюнових виробів з початку року за ст. 204 КК України було порушено 66 кримінальних проваджень, з яких 7 пов’язано з тютюновими виробами, 59 з алкогольними напоями та спиртом,» – наголосив Руслан Осипенко.

Таким чином, Донецька ОВА посилює контроль за забезпеченням безпеки громадян в умовах війни. Пункти незламності стануть надійним захисним щитом для населення області, а робота правоохоронних органів допоможе запобігти торгівлі алкогольними напоями, що може призвести до негативних наслідків для суспільства.

Аналіз ситуації

Підвищення контролю за функціонуванням пунктів незламності є важливим кроком для забезпечення безпеки громадян Донецької області в умовах війни. Ці пункти є основним джерелом питної води, електрики, тепла та інших необхідних ресурсів для населення, яке може постраждати від обстрілів або інших надзвичайних ситуацій.

Забезпечення пунктів незламності необхідним обладнанням та устаткуванням, а також інформування населення про їх розташування допоможуть зробити ці пункти більш ефективними та доступними для громадян.

Водночас, робота правоохоронних органів з недопущення торгівлі алкогольними напоями є важливою для захисту здоров’я та безпеки населення. Алкоголь може призвести до зниження реакції, втрати контролю над собою та інших негативних наслідків, які можуть ускладнити ситуацію в умовах війни.