Додому Новини Лиманщини

Універсальний залізничник Андрій Кудрявцев

Андрій Миколайович Кудрявцев  пройшов у свої  38-м років серйозну залізничну школу. У свій час він закінчив Слов’янську педагогічну вишу, зокрема, економічний факультет. Доля хлопця з Торецька занесла у Лиман, де він почав працювати у найкрупнішому депо країни, тобто локомотивному депо станції Лиман. Потрапив у ремонтно-механічний цех до майстра Якова Яковича Вележева. Ремонтно-механічний цех не самий простий із трьох десятків цехів депо. Тут працюють спеціалісти з великої букви. Їх – ціль точність виготовлення замовлення. Спробуйте на верстаті виточити деталь, котра вимірюється міліметрами, а то і мікронами для рухомого складу електровозів. Спробуєте? А ці хлопці робили все на всі сто відсотків. І будуть робити. Це – закон.

Але у Андрія завжди буяла мрія – стати командиром  потужного електровоза, вага котрого майже 200 тон (з піском). Але він поступово опановував залізничну справу. Ще один етап у його житті – «підйомка». Два роки Андрій, як то кажуть, на пузі, проповзав серед всіх вузлів цієї потужної залізничної машини: в одній особі був і апаратником, і електриком, і механіком. Працював універсально.

Але мрія про праве крило машиніста електровоза його не покидала ніколи. Кудрявцев закінчує курси помічника машиніста електровозу  у лиманській дортехшколі. Потім працює у колоні В.І. Запари помічником машиніста. Жага до навчання – здобуває фах машиніста і права на керування трьома типами електровозів: 2ЄЛ-4, Д-1, ВЛ-8.
Два роки, як кажуть, машиністи «відкатався» за правим крилом. А тут раптом… війна.

Андрій Кудрявцев не покинув свою обрану серцем професію. Нині він працює на Південно-Західній залізниці у депо Київ-Пасажирський. Веде пасажирські поїзди у Львів, Ковель, Хмельницький, Полтаву, тобто, куди потрібно.

Пліч-о-пліч з Андрієм Кудрявцевим працюють також лиманці , а саме: Сергій Георгійович Товчигречко, Андрій Гайворонський, Роман Діденко та ще чимало лиманських залізничників, які роблять свою справу тільки на «відмінно».

Андрій нині живе у Києві зі своєю вірною Олею. Робить на всі сто свою справу та жадає найшвидшої Перемоги! Як і всі справжні українці.