Додому ПАСновини - про спорт

Спортсмен з Донеччини здобув 5 золотих медалей на змаганнях Повітряних сил США

Спортсмен з Донеччини здобув 5 золотих медалей на змаганнях Повітряних сил США Артем Кайдан . Фото: Invictus Games: Team Ukraine

П’ять золотих нагород у США на змаганнях з адаптивних видів спорту для поранених військовослужбовців та ветеранів війни “United States Air Force and Marine Corps Trials 2024” здобув Артем Кайдан із Краматорська.

Нагадаємо: “Спортивне сузір’я Донеччини-2023”: урочиста церемонія нагородження.

Про це повідомили в Управлінні фізичної культури та спорту ДонОДА.

Спортсмен відзначився перемогами у плаванні на дистанціях:

  • 50 м,
  • 100 м вільним стилем,
  • 50 м на спині,
  • 50 м брасом,
  • у складі естафетної команди України 4×50 м вільним стилем.
  • “Пишаюся, що потрапив до команди змагань Повітряних сил США. Це мене бадьорить, надихає і мотивує. Представляти Україну на змаганнях — це найтоповіше, що може бути”, — вважає спортсмен.

Що відомо про Артема Кайдана

Чоловік з 2016 року служив у Краматорському прикордонному загоні, після завершення контракту працював у Донецькій облдержадміністрації, повідомили в Управлінні фізкультури та спорту ДонОДА.

“З дитинства займався плаванням, виступав на чемпіонатах Донецької області, України. А коли вступив до юракадемії Харкова, потрапив до збірної з плавання університету. Люблю плавання, бо воно розвиває усебічно і не травмує”, — говорить плавець.

З початком російського повномасштабного вторгнення долучився до Сил оборони, 10 лютого 2023 року біля Бахмута отримав уламкове поранення в голову.

“Мене справді врятувала каска. Її пробило, а голову тільки зачепило. Зашили. Днів десять дуже боліла голова, не міг нічого робити, тяжке підіймати. Лікарі в Краматорську говорили: “Та все нормально в тебе, що ти прийшов зі своїм забоєм”. Я теж так і думав, після побаченого в Часів Ярі, з якими пораненнями там хлопці були. Але головні болі в мене відновилися з часом. Прокидався від того, що болить голова, таблетки не допомагали, виявили набряк. Але зрештою, це поранення відіграло роль у моїй подальшій військовій карʼєрі”, — розказав Кайдан.

Що відомо про змагання та здобутки українців

Загалом українські спортсмени завоювали 27 медалей у плаванні на змаганнях Повітряних сил США, які тривають в американському Лас-Вегасі.

До цього українці вже здобули вісім медалей у паверліфтингу, велоспорті й волейболі сидячи. Плавання принесло збірній ще 27 нагород, таким чином збільшивши загальний доробок команди до 35 медалей.

Загалом на турнірі розіграють нагороди в десяти адаптивних видах спорту: легкій атлетиці, плаванні, велоспорті, кульовій стрільбі, стрільбі з лука, паверліфтингу, веслуванні на тренажерах, волейболі сидячи та баскетболі й регбі на кріслах колісних. Від України участь у змаганнях беруть 30 представників.

Усі медалі України на змаганнях Повітряних сил США в плаванні

“Золото”: Артем Кайдан (50 м + 100 м, вільний стиль + 50 м, на спині + 50 м, брас), Дмитро Терещенко (50 м + 100 м, вільний стиль + 50 м, на спині + 50 м, брас), Євген Федосєєнко (50 м + 100 м, вільний стиль + 50 м, на спині), Олександр Недашковський (50 м + 100 м, вільний стиль), Артем Погорілий (50 м, на спині), Назар Лозовий (50 м, брас), Олександр Недашковський, Іван Халупа, Дмитро Терещенко та Артем Кайдан (естафета).

“Срібло”: Іван Халупа (100 м, вільний стиль + 50 м, на спині + 50 м, брас), Артем Погорілий (50 м, вільний стиль + 50 м, брас), Назар Лозовий (50 м, вільний стиль + 50 м, на спині), Євген Федосєєнко (50 м, брас).

“Бронза”: Юрій Брель (50 м, на спині + 50 м, брас), Іван Халупа (50 м, вільний стиль).

Матеріал Суспільне Донбас