Додому Новини Лиманщини

Ведмідь Ямпіль, який вижив під обстрілами на Лиманщині, знайшов новий дім у Шотландії

Ведмідь Ямпіль у Шотландії. Скриншот відео: BBC

12-річний гімалайський ведмідь Ямпіль, який пережив обстріли та контузію у зоопарку на Лиманщині, знайшов новий дім у шотландському зоопарку Five Sisters. Туди він прибув 12 січня 2024 року після довгої подорожі через Польщу та Бельгію.

На шляху до Шотландії ведмідь подолав 1100 кілометрів. За словами працівників зоопарку, Ямпіль був спокійним і не проявляв ознак стресу. Після прибуття його пригостили його улюбленими огірками.

Ведмідь Ямпіль куштує огірки у шотландському зоопарку Five Sisters. Фото: Natuurhulpcentrum

Працівники зоопарку побоюються, що після життя під обстрілами у Ямполя можуть проявитися ознаки посттравматичного стресового розладу. Тварина дістала контузію від снаряда, що розірвався поблизу. Тому за поведінкою ведмедя будуть спостерігати досвідчені ветеринари.

Ведмідь Ямпіль у зоопарку Five Sisters у Шотландії. Фото: Natuurhulpcentrum

“Ямпіль пройшов через багато чого. Він дуже нервував, зустрічаючи людей. Ми хотіли бути делікатними, намагалися, щоб він не чув гучних звуків. Він пережив жахливе. Час покаже, але зараз він видається напрочуд спокійним. Вийшов зі своєї клітки, їв, пив і відпочивав — це приємно бачити. Дуже сподіваємося, що так буде й надалі”, — сказав керівник відділу освіти зоопарку Адам Велш.

Ведмідь Ямпіль у зоопарку Five Sisters у Шотландії. Фото: Natuurhulpcentrum

Ямпіль був одним із небагатьох жителів зоопарку на Донеччині, які вижили під час бойових дій. У жовтні 2022 року його евакуювали з розгромленого контактного зоопарку Лиманщини. Контужену дику тварину знайшли у напівзруйнованому вольєрі українські військові. Вони викликали фахівців та до їхнього приїзду піклувалися про чотирилапого. Тоді більшість із 200 тварин загинули у зоопарку Ямполя.

Ведмідь під час евакуації з Ямполя у 2022 році. Фото: Facebook/ UAnimals

Своє ім’я ведмідь здобув за назвою села Ямпіль Лиманської громади, де його знайшли.

У Шотландії Ямпіль буде жити у великому вольєрі з басейном та іншими елементами, що відповідають його потребам. Працівники зоопарку сподіваються, що він зможе адаптуватися до нового життя та знайти щастя у своєму новому домі.

Нагадаємо, зимовий зоопарк у Слов’янську: діти зможуть побачити тварин навіть у холодну пору року.

На основі інформації Вільне Радіо