Додому Новини Лиманщини

Озеро Лиман висохло: причини та наслідки

Фото: ролик Дениса Ведерникова Автор: Свои.City

Озеро Лиман у Лимані на Донеччині повністю висохло. Ще недавно тут купалися люди, а сьогодні від озера залишилася лише земля, що потріскалася.

Як було раніше

У 2013 році протяжність озера була більшою за кілометр, а ширина — 853 метри. Загальна площа водоймища складала приблизно 787 тисяч квадратних метрів. Тут любили відпочивати місцеві мешканці.

Озеро Лиман у 2016 році. Фото: ролик Дениса Ведерникова. Автор: Свої.City

Чому озеро висохло

Причин висихання озера може бути кілька. Це можуть бути кліматичні зміни, а також антропогенний фактор – неправильне використання ґрунтів.

Професор гідрогеології Василь Суярко, родом із Костянтинівки, який викладає у Харківському університеті, вважає, що найбільш імовірною причиною є розробка піщаних кар’єрів у районі озера.

Зміна рівня водоносних горизонтів

Розробка кар’єрів призводить до зміни рівня водоносних горизонтів. За принципом сполучених судин, вода йде туди, де зараз глибше.

Наслідки

Висихання озера Лиман – це серйозна екологічна проблема. Озеро було важливим джерелом питної води та рекреації для місцевих мешканців.

Озеро Лиман у 2020 році. Фото: ролик Дениса Ведерникова. Автор: Свої.City

Що робити?

Для відновлення озера необхідно провести комплекс заходів, спрямованих на зміну водоносних горизонтів. Це може бути, наприклад, будівництво водопідвідних каналів або відкачування води з кар’єрів.

На основі матеріалів Свої.city та Словʼянські Відомості.