Додому Запитуйте - відповідаємо!

Артем Калиновський, лиманець, ВПО м. Київ: «Що робити, щоб не призупинили виплати ВПО у разі відсутності особи під час перевірки місця проживання?»

У серпні 2023 року Національна соціальна сервісна служба України (НСССУ) почала перевіряти фактичне місце проживання внутрішньо переміщених осіб, які отримують від держави допомогу на проживання.

Про таку перевірку мають повідомляти за 2 дні. Вона може проводитися на підставі:

•інформації з Єдиної системи про те, що особа стала на облік внутрішньо переміщених осіб в межах однієї територіальної громади;

•повідомлення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об’єднань, фізичних осіб про зміну фактичного місця проживання/перебування отримувача;

•рекомендації Мінфіну за результатами верифікації у разі виявлення відповідності отримувачів будь-якому з критеріїв призначення зазначеної допомоги.

Для запобігання припиненню виплат ВПО у разі відсутності під час перевірки необхідно протягом 14 робочих днів прибути до органу соціального захисту населення за місцем перебування на обліку для проходження ідентифікації. А якщо є обґрунтовані причини відсутності – протягом 30 днів надати органу соціального захисту населення підтвердні документи.

Маєте запитання Звертайтесь за телефоном гарячої лінії НСССУ:(044) 289-87-89.

«Вебсайт/обліковий запис створений та обслуговується в рамках проєкту Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ) «Підтримка місцевих незалежних ЗМІ в Україні під час війни». Цей проект реалізується УАМБ в рамках загальної стратегії ЮНЕСКО для сектору комунікації та інформації в Україні, що фінансується Японією».