Додому Новини Лиманщини

Лиманська громада втратить 8 мільйонів гривень через передачу “військового” ПДФО до державного бюджету

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт №10037, який передбачає передачу “військового” ПДФО з місцевих бюджетів до державного. 

За даними Вільного радіо, Лиманська громада за період з 1 січня по 1 жовтня 2023 року отримала від військових понад 8 мільйонів гривень податків. Це становить близько 10% загального бюджету громади.

Згідно з новим законом, ці кошти тепер будуть перераховуватися до державного бюджету. Це призведе до значного зменшення доходів Лиманської громади.

Крім Лиманської, подібна ситуація склалася в інших громадах Донеччини, які перебували в зоні бойових дій. Наприклад, Бахмутська громада втратила 30 мільйонів гривень, Покровська – 56 мільйонів гривень, Маріупольська – 535 мільйонів гривень.

Законопроєкт №10037 передбачає, що кошти “військового” ПДФО будуть спрямовані на придбання дронів та артилерійських систем. У 2023 році ці кошти розділять порівно між Державною службою спеціального зв’язку і захисту та Міністерством оборони. З 1 січня  і до 31 грудня 2024 року, або коли припинить дію воєнний стан, “військове ПДФО” буде розподілятись таким чином:

  • 45% — Державній службі спеціального зв’язку і захисту на придбання дронів (близько 43 мільярди гривень за 2024 рік);
  • 45% — Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості на виробництво зброї та боєприпасів (близько 43 мільярди гривень за 2024 рік);
  • 10% — розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 мільярдів за 2024 рік).

Нагадаємо, Донецька ОВА створила групу для контролю закупівель за бюджетні кошти.