Додому Запитуйте - відповідаємо!

ЗАПИТУЮТЬ ВСІ ЛИМАНЦІ – БОЛЯЧЕ! ЧИ БУДЕ ВІДНОВЛЕНИЙ ЛИМАН?

Лиман, як і інші міста Донбасу, було сильно зруйновано внаслідок бойових дій. І питання відновлення таких населених пунктів є складним і багатогранним. Відповідь на це питання поки що невідома.

З одного боку, Лиман має важливе стратегічне значення. Він розташований на трасі Н-21, яка з’єднує Краматорськ і Дніпро. Також у місті є кілька промислових підприємств, які можуть бути перезапущені після війни.

З іншого боку, відновлення Лимана буде непростим і дорогим завданням. Місто було повністю зруйноване, і для його відновлення потрібно буде багато часу та ресурсів.

За словами голови комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк, відновлення Лимана буде залежати від кількох факторів, зокрема:

  • Наявності робочих місць. Якщо в місті не буде підприємств, які можуть працевлаштувати людей, то люди не будуть повертатися.
  • Стану інфраструктури. Якщо інфраструктура міста буде сильно пошкоджена, то її відновлення буде дорогим і тривалим.
  • Можливості держави виділити кошти на відновлення. Відновлення Лимана потребуватиме значних фінансових ресурсів, які держава може не мати.

Наразі ще рано говорити про те, чи буде відбудовано Лиман. Це питання буде вирішуватися після закінчення війни.

«Вебсайт/обліковий запис створений та обслуговується в рамках проєкту Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ) «Підтримка місцевих незалежних ЗМІ в Україні під час війни». Цей проект реалізується УАМБ в рамках загальної стратегії ЮНЕСКО для сектору комунікації та інформації в Україні, що фінансується Японією».

Комітет ВР з питань організації державної влади