Знищені та постраждалі ліси на сході країни готують до відновлення
Лісівники Донеччини, Харківщини, Запоріжжя та Дніпропетровщини активно готуються до осінньої висадки. Планується відновлення постраждалих від воєнних дій лісів Краматорського, Костянтинівського та Покровського районів. Частина з них була в окупації. На сьогодні деокуповано площа у 27 123 га держлісфонду Донеччини. Під окупацією лишається 72 569 га. На Запоріжжі в окупації лишається 66 тис га лісу.
На жаль, з огляду на безпекові заходи, Слов’янський лісгосп не брав участі в лісокультурній кампанії навесні цьогоріч. Але на осінь заплановано висадка на площі 46,7 га, це майже 187 тис сіянців дуба та сосни. Наразі підготовлено ґрунт під створення лісових культур, проведено агротехнічний догляд на загальній площі 60 га. Лісівники працюють в дуже складних умовах, оскільки можуть вести лісове господарство виключно на розмінованих територіях. Наразі фахівці лісгоспу співпрацюють з фахівцями-піротехніками. Також вже розміновано близько 500 га лісу. Дякуємо спеціалістам Головне управління ДСНС України у Донецькій області за плідну співпрацю.
Лиманський лісгосп проводить роботи з підготовки ґрунту на розмінованих територіях, що були пошкоджені в наслідок бойових дій. Восени планують відновити 15,6 га знищених лісів. Для цього у співпраці з Львівським насіннєво-селекційним центром виростили 100 тис сіянців сосни звичайної із закритою кореневою системою із насіння, зібраного в лісах Лиманщини. Відновлення почали ще навесні, тоді висадили майже 4 га лісів.
Філія «Новомосковське лісове господарство» має 3 лісництва у прифронтовій зоні Дніпропетровської області. Проводять підготовку ґрунтів та планують лісокультурну кампанію у Великомихайлівському лісництві на площі 2,1 га. Висадять 13 тис 860 деревець сосни звичайної. У Великоолександрівському лісництві – майже 122 га, на яких створять понад 83 тис саджанців. Межівське лісництво засадять площу у майже 105 га, а це 692 тис нових дерев. Ці території неподалік зон бойових дій, та безпекова ситуація дозволяє проведення висадки.
Чугуївське лісництво філії «Новомосковський військовий лісгосп» було частково окуповане, а повністю звільнення під час Слобожанського контрнаступу ЗСУ восени минулоріч. Наразі там тривають роботи з розмінування, тому проведення лісокультурної кампанії поки що неможливе.
Не дозволяє безпекова ситуація провести осінню лісокультурну кампанію цьогоріч і у Гуляйпільському лісництві філії «Запорізьке лісове господарство». Через постійні обстріли ворожої армії та активні бойові дії на цих територіях недозволенно вести повноцінне лісове господарство. Проте лісівники, які лишаються там, проводять догляди за невеличким розсадником, що вцілів та готують рослини до висадки в наступному році.
Нагадаємо, Слов’янський та Лиманський лісгоспи лиш в стадії долучення до Східного лісового офісу, але ще не є його частиною.
ДП “Ліси України”
Державне агентство лісових ресурсів України
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
«Вебсайт/обліковий запис створений та обслуговується в рамках проєкту Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ) «Підтримка місцевих незалежних ЗМІ в Україні під час війни». Цей проект реалізується УАМБ в рамках загальної стратегії ЮНЕСКО для сектору комунікації та інформації в Україні, що фінансується Японією».