Додому Запитуйте - відповідаємо!

Чи Діє програма єВідновлення стосовно громадян, які зробили ремонт пошкодженого житла за власний кошт? – запитують жителі Тернівської та Рубцівської громад

Президент Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає врегулювання питання виплат компенсації за зроблений власним коштом ремонт пошкодженого житла.

Відповідний законодавчий акт було розроблено з метою розширення форм надання компенсації за пошкодження об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.

Відтепер громадяни, які зробили ремонт пошкодженого житла за власний кошт, зможуть претендувати на виплату за програмою «єВідновлення».

Наголошується, що при визначенні розміру компенсації комісії орієнтуватимуться на акт первинного огляду пошкодженого житла, який проводиться після пошкодження житла, та чек-лист з встановленою вартістю будматеріалів та робіт, затверджений Кабміном.

Виплати за новою формою компенсації почнуть здійснюватися з 1 січня 2024 року. Для отримання коштів громадянам потрібно подати заяву через «Дію». Після розгляду її комісією буде визначено розмір компенсації.

«Вебсайт/обліковий запис створений та обслуговується в рамках проєкту Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ) «Підтримка місцевих незалежних ЗМІ в Україні під час війни». Цей проект реалізується УАМБ в рамках загальної стратегії ЮНЕСКО для сектору комунікації та інформації в Україні, що фінансується Японією».