Додому Запитуйте - відповідаємо!

Сергій Кислюк  поцікавився: «Чи Уряд компенсує роботодавцям витрати на облаштування робочих місць для людей з інвалідністю»

Уряд запровадив програму, за якою роботодавці, які працевлаштують людей з інвалідністю та підготують для них робоче місце, можуть отримати компенсацію вартості облаштування такого місця.

Компенсація надається у розмірі фактичних витрат роботодавця на придбання допоміжних засобів, які потрібні для пристосування робочого місця під потреби конкретної особи з інвалідністю.

Вичерпний перелік таких допоміжних засобів визначено в Додатку 1 до Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затвердженого постановою КМУ № 893 від 22.08.2023.

Зокрема, це витрати на придбання:

·         меблів (крісел з регульованими або фіксованими сидіннями, поручнів та брусів, розсувних дверей, засобів для їх відчинення/зачинення, протиковзних та тактильних матеріалів для підлог і сходів);

·         транспортерів для піднімання сходами з електроприводом;

·         допоміжних засобів для позиціонування курсору та тактильних комп’ютерних дисплеїв;

·         брайлівських клавіатур та портативних пристроїв;

·         підйомних платформ для робочих місць;

·         допоміжних засобів для відтворення звуку та для забезпечення здатності чути й бачити тощо.

Компенсація надається роботодавцям у межах граничної суми, встановленої Порядком № 893 на одну особу з інвалідністю (залежно від її групи інвалідності), у 2023 році:

·         100 500,00 грн — для осіб з інвалідністю І групи;

·         67 000,00 грн — для осіб з інвалідністю ІІ групи.

Для отримання компенсації роботодавцю необхідно звернутися до територіального центру зайнятості за місцем реєстрації.

Ця програма є важливим кроком у створенні інклюзивного середовища праці в Україні. Вона допоможе роботодавцям працевлаштувати людей з інвалідністю та забезпечити їм належні умови для роботи.

Спеціалісти міськвиконкому

«Вебсайт/обліковий запис створений та обслуговується в рамках проєкту Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ) «Підтримка місцевих незалежних ЗМІ в Україні під час війни». Цей проект реалізується УАМБ в рамках загальної стратегії ЮНЕСКО для сектору комунікації та інформації в Україні, що фінансується Японією».