Додому Запитуйте - відповідаємо!

Це питання хвилює Андрія Рикова: «Неповний страховий стаж: як заповнити прогалини?»

Згідно з чинним законодавством для нарахування розміру пенсії до страхового стажу включаються періоди, за які щомісяця сплачувалися внески в сумі не менше мінімального страхового внеску.

У разі якщо сплачена сума страхового внеску була менша за мінімальну, стаж відповідно зменшився, і для розрахунку пенсії його може не вистачати. Неповна сплата страхового внеску можлива у випадках, якщо людина працювала неповний робочий день, або була прийнята на роботу не з першого дня календарного місяця, або звільнена не останнім днем місяця тощо.

Оскільки страховий стаж обчислюється в місяцях, то при виявленні факту наявності неповних місяців страхового стажу законодавством передбачена можливість здійснення особою доплати до мінімального страхового внеску для зарахування їх як повних.

Як зробити доплату?

Доплата розраховується виходячи з мінімальної заробітної плати на дату здійснення доплати. На сьогодні мінімальний страховий внесок складає 1474 грн — це 22 % від суми мінімальної заробітної плати — 6700 грн.

Доплату можна здійснити особисто в органі Пенсійного фонду України або онлайн на вебпорталі Пенсійного фонду України.

Як перевірити наявність неповних місяців стажу?

Перевірити наявність неповних місяців стажу можна онлайн — на вебпорталі Пенсійного фонду України, сформувавши довідку ОК-5, або особисто в органі Пенсійного фонду.

Де дізнатися більше?

Більше новин та актуальної інформації — на фейсбук-сторінці Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.

Важливо!

Доплата до мінімального страхового внеску дозволяє зарахувати неповні місяці страхового стажу як повні, що може призвести до збільшення розміру пенсії.

Закликаємо всіх, у кого є неповна сплата страхових внесків, скористатися правом на доплату та підвищити свою пенсію.

Спеціалісти Пенсійного фонду

«Вебсайт/обліковий запис створений та обслуговується в рамках проєкту Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ) «Підтримка місцевих незалежних ЗМІ в Україні під час війни». Цей проект реалізується УАМБ в рамках загальної стратегії ЮНЕСКО для сектору комунікації та інформації в Україні, що фінансується Японією».