Додому Новини регіону

Знищення мосту біля Часового Яру: ЗСУ пояснюють свою тактику

Фото: відкриті джерела

Нагадаємо: Часів Яр: ключова битва за Донеччину

Українські військові підірвали міст через канал “Сіверський Донець-Донбас” біля міста Часів Яр. Це рішення було прийнято для стримування просування російських окупантів, які намагаються захопити місто.

Про це розповів військовослужбовець ЗСУ, голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.

За його словами, сам канал “Сіверський Донець-Донбас” є значною перешкодою для ворожих сил, проте знищення мосту через нього означає, що на цій ділянці українські війська вже не тримають оборону.

“Лінія оборони будується у бік прикриття Часового Яру. Звичайно, що мости знищуються для того, щоб не дати пересуватися військам противника, обмежити їхню логістику. Все, що руйнується, з часом буде відбудовано. Важливо, аби максимально завдавати ворогу збитків та стримувати його”, – наголосив Тимочко.

Він також додав, що росіяни не лише намагаються атакувати Часів Яр з фронту, але й обійти його з флангів. Проте біля Іванівського та Андріївки їм не вдається відсунути українські підрозділи.

Іван Тимочко висловив сподівання, що до Часового Яру нарешті надійде необхідна кількість зброї від Заходу.

“Розуміємо, що в умовах активних бойових дій потрібен час, аби поставити, підвезти, зберегти зброю. Оборона Часового Яру є принциповою, оскільки це плацдарм для розгортання наступу на Краматорськ, Слов’янськ. Звичайно, неприємно бачити, що є руйнування, але ми маємо розуміти, що наші війська реагують на ті виклики, які виникають на полі бою”, – підсумував військовослужбовець.

Важливо зазначити, що підрив мосту – це вимушене, але необхідне рішення, яке допоможе українським військам стримати ворожий наступ та захистити Часів Яр.