Житлова субсидія – це адресна державна допомога, яка надається мешканцям домогосподарств на відшкодування витрат з оплати житлово-комунальних послуг.
Умови призначення субсидії:
- Загальна площа квартири не повинна перевищувати 130 кв. м, житлового будинку – 230 кв. м.
- У власності когось із членів сім’ї не повинно бути транспортного засобу, випущеного менше 5 років тому (крім мопеда та причепа).
- У власності не повинно бути більше одного транспортного засобу, випущеного менше 15 років тому (крім мопеда та причепа).
- У складі сім’ї не повинно бути повнолітніх безробітних, одержувачів доходу нижче мінімальної заробітної плати, які не сплачують ЄСВ (крім студентів та одержувачів соціальної пенсії).
- Не повинен бути борг з оплати послуг ЖКГ більше трьох місяців і загальна сума перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- У складі сім’ї не повинен бути неплатник аліментів (більше трьох місяців).
- Громадянин не повинен повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання.
- Хтось із зареєстрованих членів сім’ї протягом року перед зверненням за субсидією не повинен здійснити купівлю на суму понад 50 тис. грн (окрім оплати лікування).
Умови, за яких субсидія не призначається:
- Якщо загальна площа квартири перевищує 130 кв. м, житлового будинку – 230 кв. м, і це не стосується дитбудинків сімейного типу, багатодітних сімей, сімей, де є троє і більше дітей, які перебувають під опікою та піклуванням.
- Якщо у власності когось із членів родини є транспортний засіб, випущений менше 5 років тому (крім мопеда та причепа).
- Якщо у власності є більше одного транспортного засобу, випущеного менше 15 років тому (крім мопеда та причепа).
- Якщо у складі сім’ї є повнолітні безробітні, одержувачі доходу нижче мінімальної заробітної плати, які не сплачують ЄСВ (крім студентів та одержувачів соціальної пенсії).
- Якщо є борг з оплати послуг ЖКГ більше трьох місяців і загальна сума перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- Якщо у складі сім’ї є неплатник аліментів (більше трьох місяців).
- Якщо громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання.
- Якщо хтось із зареєстрованих членів сім’ї протягом року перед зверненням за субсидією здійснив купівлю на суму понад 50 тис. грн (окрім оплати лікування).
- Якщо хтось із членів сім’ї купував валюту на загальну суму в 50 тис. грн протягом року перед зверненням.
- Якщо у когось із членів сім’ї є депозит більше 100 тис. грн.
- Якщо у складі сім’ї є власник більш одного житлового приміщення (крім житла на тимчасово окупованих територіях і на лінії зіткнення; такого, що належить на праві спільної сумісної або часткової власності та розташоване в сільській місцевості).
Як подати заяву на отримання субсидії:
Заява на отримання житлової субсидії подається до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Заяву можна подати особисто, поштою або через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.
Де дізнатися більше про субсидії:
- На сайті Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua/
- На сайті Міністерства соціальної політики України https://www.msp.gov.ua/
- За телефоном гарячої лінії Міністерства соціальної політики України 15-47
Нагадаємо, житлова субсидія в Донецькій області: все, що потрібно знати.