Нагадаємо: США оголосили про нову допомогу Україні на суму $1,5 мільярда
Європейський Союз, прагнучи забезпечити прозорість та ефективність використання своїх коштів в Україні, створив Ревізійну раду Українського фонду. Це рішення, опубліковане в офіційному віснику ЄС, спрямоване на запобігання корупції, шахрайству, конфліктам інтересів та іншим порушенням у процесі фінансування.
Ревізійна рада, що базуватиметься у Брюсселі, складатиметься з трьох членів та діятиме до 30 червня 2028 року. Її допоміжним органом стане Секретаріат, розташований у Києві. До роботи ради також можуть залучатися представники країн-членів ЄС та інших донорів, проте вони не матимуть права голосу.
Ревізійна рада матиме широкі повноваження: вимагати необхідну інформацію, звертатися до компетентних органів, проводити власні перевірки та виїзні інспекції системи управління та контролю в Україні.
Це рішення ЄС з’явилося на тлі загострення уваги до проблеми корупції в Україні. Нещодавня відставка заступника голови НАБУ Артема Ситника, який заявив про втрату незалежності антикорупційних органів, та заклик держсекретаря США Ентоні Блінкена до активізації реформ у цій сфері підкреслюють важливість боротьби з корупцією для майбутнього України.
Хоча корупційні скандали з високопосадовцями стали буденністю в Україні, вони також свідчать про те, що боротьба з цим явищем триває. Розслідування справ щодо ексголови ГУВБ СБУ та ексзаступника міністра інфраструктури Василя Лозинського демонструють рішучість правоохоронних органів боротися з корупцією на всіх рівнях влади.
Створення Ревізійної ради Українського фонду ЄС – це ще один важливий крок у цьому напрямку. Він демонструє готовність Євросоюзу не лише надавати фінансову підтримку Україні, але й забезпечувати її ефективне та прозоре використання.