Додому Новини регіону

США оголосили про нову допомогу Україні на суму $1,5 мільярда

Kamala Harris Фото: EPA/UPG

Нагадаємо: Глобальний саміт миру стартує у Швейцарії

Віцепрезидентка США Камала Гарріс, виступаючи на Глобальному саміті миру, оголосила про виділення Україні $1,5 мільярда через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Державний департамент для підтримки українського народу. Про це повідомили у Білому домі.

Основна частина фінансування, $500 мільйонів, разом із раніше оголошеними $324 мільйонами, буде спрямована на вирішення надзвичайних енергетичних потреб України, зокрема на ремонт пошкодженої інфраструктури. Понад $379 мільйонів буде витрачено на гуманітарну допомогу біженцям, внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від конфлікту громадам, зокрема на забезпечення продовольством, водопостачанням, санітарними та гігієнічними послугами.

Ще $300 мільйонів підуть на підтримку цивільної безпеки України, включаючи забезпечення обладнанням для українських прикордонників та правоохоронців.

“Ці кошти є частиною ширшого пакету зовнішньої допомоги, ініційованого президентом Байденом для підтримки українського народу”, – уточнили у Білому домі. Там також зазначили, що з початку повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року США виділили понад $3,2 мільярда на гуманітарну допомогу та майже $1,5 мільярда на відновлення енергетичного сектору України.

Ця нова допомога є черговим свідченням непохитної підтримки США України у її боротьбі за суверенітет та відновлення після руйнівного конфлікту.