Додому Новини регіону

Як збільшити розмір пенсії: поради від начальника ГУ ПФУ в Донецькій області

20 лютого 2024 року начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталія Рад у прямому ефірі телемарафону “Єдині новини” розповіла про те, як можна вплинути на розмір пенсійної виплати.

Нагадаємо: 5 мільярдів на виплати: Пенсійний фонд Донецької області оприлюднив статистику.

Наталія Рад зазначила, що одним із способів збільшення пенсії є добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного та соціального страхування. Це дає можливість набути страхового стажу та збільшити заробіток, що впливають на розмір пенсії.

Під час телемарафону глядачам було представлено інструкцію, як укласти договір на добровільну участь на вебпорталі Пенсійного фонду та сплачувати добровільний внесок онлайн.

Запис телемарафону можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/PU5yyiBogKE

Ось кілька порад, як збільшити розмір пенсії:

  • Збільшуйте офіційний заробіток. Чим більший ваш офіційний заробіток, тим більшою буде ваша пенсія.
  • Набувайте страхового стажу. Для того, щоб отримати пенсію, вам потрібно мати мінімальний страховий стаж. У 2024 році це 15 років.
  • Добровільно сплачуйте пенсійні внески. Це дає можливість збільшити страховий стаж та заробіток, що впливають на розмір пенсії.
  • Виходьте на пенсію пізніше. За кожен рік роботи після досягнення пенсійного віку ваша пенсія буде збільшена на 4-6%.
  • Враховуйте індексацію пенсій. Пенсії в Україні індексуються щороку.

Пам’ятайте, що планувати свою пенсію потрібно заздалегідь. Чим раніше ви почнете дбати про своє пенсійне забезпечення, тим більшою буде ваша пенсія.