Додому Новини регіону

Як проходить кампанія з вакцинації дітей від кору на Донеччині

На території Донеччини вже триває широка кампанія з вакцинації дітей, охоплюючи всю країну. Малюкам віком від одного до шести років, а також тим, хто пропустив своєчасні щеплення з різних причин, надають трикомпонентну вакцину, що захищає від кору, краснухи та паротиту. По всій області діє 21 пункт вакцинації, один з яких — в Костянтинівці. 

На один з щеплень у Костянтинівці завітали батьки дворічної Анастасії. Перед тим, як зробити укол, мала піддавалась перевірці стану здоров’я відповідної лікаркою. Тетяна, мама маленької дівчинки, розповідає, що їхня сім’я старається суворо дотримуватися календаря щеплень.

“Ми завжди дотримуємося графіку вакцинації, якщо вона передбачена для нашого віку. Вакцина є, і я не відчуваю особливих страхів щодо цього процесу. Вже старший син успішно пройшов усі обов’язкові щеплення, і ми з чоловіком переконалися в їхній безпековості. Зараз нас переживання більше турбують якість вакцини, але загалом, ми відповідально ставимося до всіх щеплень”, — ділиться Тетяна.

Педіатрка Тетяна Мордвинова розповідає, що трикомпонентна вакцина містить антигени, що ефективно борються з корою, паротитом та краснухою, надійно захищаючи дітей від цих хвороб на 100 відсотків. Проте, існують обмеження на її застосування, а саме, діти, у яких активна форма вірусу імунодефіциту людини або є онкологічні захворювання в стадії загострення, не можуть отримати дану вакцину. За словами лікарки, лише один-два відсотки батьків відмовляються вакцинувати своїх дітей.

“Ми приділяємо особливу увагу вакцинації проти кору, оскільки спалахи цієї хвороби час від часу трапляються в Україні. Завдяки нашим зусиллям 90 відсотків дітей нашої області є вакцинованими проти цього вірусу. Багато хто з батьків погоджуються на щеплення без зайвих переживань, оскільки вони добре усвідомлюють важливість цього процесу. Є, звісно, деякі сім’ї, які відмовляються від вакцинації через релігійні переконання, але більшість все ж таки відповідально ставляться до цього питання”, — додає Тетяна Мордвинова, педіатрка амбулаторії №3 у Костянтинівці.

Загалом, за її словами, амбулаторія отримала 268 доз вакцини, і 190 з них вже використали для щеплень дітям у Костянтинівці.

За інформацією департаменту охорони здоров’я Донецької обласної державної адміністрації, загалом до кінця літа на Донеччині планують провести вакцинацію цією трьохкомпонентною вакциною 1917 дітей. З них 293 дітей потребують отримати дві дози для повноцінного захисту.