Додому Новини регіону

Війна рф проти України: екологічна катастрофа

Два роки повномасштабного вторгнення росії в Україну обернулися жахливою екологічною катастрофою. За даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, шкода, завдана довкіллю, сягає майже 63 мільярдів доларів США.

Нагадаємо: Російська агресія продовжує завдавати серйозних збитків екології України.

Найбільше потерпають східні регіони:

  • Донецька область: понад 18 мільярдів гривень
  • Луганська область: понад 13 мільярдів гривень
  • Харківська область: майже 11,5 мільярдів гривень

На Донбасі через затоплення 49 шахт екосистема регіону зазнала значних руйнувань. Викиди від зруйнованої російської техніки, перетворені на пил, забруднюють атмосферу. Загалом, втрати сільського господарства через війну сягають 8,7 мільярдів гривень, а викиди парникових газів – 119,1 мільйона тонн.

30% території України наразі заміновано, що робить неможливим ведення сільського господарства та лісового господарства. На розмінування цих територій за умови негайного припинення бойових дій знадобиться щонайменше 30 років.

Інфографіка, підготовлена Міндовкіллям спільно з Top Lead, дає уявлення про масштаби екологічної катастрофи в кожній області України. Це дослідження є лише частиною того, що ще належить зробити, щоб оцінити вплив війни на довкілля.

Важливо розуміти, що це не остаточні цифри, адже фахівці Державної екологічної інспекції України не мають доступу до окупованих територій, а отже, не можуть зафіксувати та оцінити всі збитки.

Війна рф проти України – це не лише людська трагедія, але й екологічна катастрофа, наслідки якої відчуватимуться ще багато років.