Додому Новини регіону

Велика Британія дає зелене світло: Україна може бити по цілях на території РФ

Фото: GettyImages

Нагадаємо: Історичний пакет: Велика Британія надає Україні 500 млн фунтів стерлінгів на оборону

Істотний прорив у військовій допомозі Україні! Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон чітко заявив, що Україна має повне право використовувати зброю, надану Британією, для ударів по цілях на території Росії.

Це знаменує собою радикальну зміну політики Заходу, адже досі питання про можливість нанесення ударів по російській території залишалося відкритим. За словами Кемерона, остаточне рішення про те, які саме цілі вражати, має прийматися українським командуванням.

“Україна має таке право. Так само, як Росія завдає ударів всередині України…” – чітко й однозначно проголосив міністр, підкреслюючи право України на самооборону та захист своєї суверенної території.

Окрім цього, Велика Британія пообіцяла Україні щедрі 3 мільярди фунтів стерлінгів ($3,74 мільярда) щорічної військової допомоги. Ці кошти будуть спрямовані на зміцнення української армії та надання їй необхідних ресурсів для боротьби з російським агресором.

Британський міністр також привітав рішення Конгресу США про виділення Україні довгоочікуваного пакету допомоги у розмірі 61 мільярда доларів. “Це надзвичайно важливо, і не лише з погляду зброї, яку це принесе, а й морального духу для людей тут, в Україні”, – підкреслив Кемерон.