Додому Новини регіону

Уряд продовжує підтримку переселенців: що нового?

26 січня 2024 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка покликана полегшити життя внутрішньо переміщеним особам (ВПО), зокрема сім’ям з людьми, які потребують постійної допомоги.

Постанова передбачає:

  • Автоматичне продовження до 1 березня 2024 року (без додаткового звернення) виплати допомоги на проживання ВПО, у яких у січні 2024 року закінчився шестимісячний період отримання такої допомоги.
  • Можливість подання заяви на продовження виплати допомоги на проживання ВПО вже з лютого 2024 року.

Таким чином, особам, які відповідають критеріям Порядку, затвердженого постановою КМУ від 20.03.2022 №332, та які звернуться з особистою заявою у лютому-березні 2024 року, допомога буде призначена з 1 березня 2024 року.

Автоматично з 1 березня 2024 року виплати продовжуються для:

  • Пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії перевищує 9444,0 грн (чотири прожиткових мінімуму для осіб, що втратили працездатність).
  • Осіб з інвалідністю І чи ІІ групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність.
  • Дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа віком до 23 років, зокрема таких, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.

Нагадаємо, з 1 березня 2024 року автоматичне продовження допомоги на проживання.

У разі, коли особі не було продовжено виплату допомоги автоматично, але вона належить до вищезазначених категорій, їй може бути призначена допомога за заявою.

Іншим членам сім’ї виплата допомоги може бути продовжена на підставі подання заяви на призначення допомоги.

Звертатися до:

  • Управління соціального захисту населення.
  • Телефон: 062-61-27202, 066-278-23-26.