Додому Новини регіону

Укрпошта з 1 лютого доставлятиме ліки на деокуповані та прифронтові території

Перші мобільні аптеки від Укрпошти запрацюють вже завтра

Пілотний запуск проєкту Укрпошта-Ліки на деокупованих і прифронтових територіях запланований на 1 лютого. Така можливість дозволить розв’язати проблему доступних ліків на 100% території України вже у першій половині 2024 року.

Нагадаємо, «Укрпошта-Ліки»: мобільні аптеки на Донеччині забезпечать доступ до медикаментів.

Для реалізації цього проєкту АТ Укрпошта отримає ліцензію на продаж лікарських засобів у існуючих поштових стаціонарних або мобільних відділеннях.

У січні розпочалися пошук приміщення для відкриття першого ліцензованого складу у Києві та набір фармацевтів. Крім того, планується впровадження гарячої лінії для оформлення запитів від громадян.

Як це буде працювати?

Для реалізації цієї ініціативи планується:

  • Відкриття ліцензованих складів на ключових сортувальних об’єктах Укрпошти (Київ, Львів, Харків, Одеса, Хмельницький), що дасть змогу забезпечити доставку ліків до будь-якого населеного пункту країни вже наступного дня.
  • Забезпечення запасу 10 тисяч найменувань лікарських засобів.
  • Інтеграція з програмою Доступні ліки.

У мобільних аптечних пунктах діятимуть аналогічні правила відпуску лікарських засобів, як і в стаціонарних аптеках. Усі рецептурні препарати видаватимуться виключно за рецептом.

Цей проєкт є важливим кроком у забезпеченні доступу до якісних ліків для всіх громадян України, незалежно від місця їхнього проживання.

Укрпошта вже має досвід реалізації подібних проєктів. Наприклад, у 2022 році компанія запустила проєкт Укрпошта-Допомога, у рамках якого доставляла гуманітарну допомогу до деокупованих територій.

Новий проєкт Укрпошта-Ліки має потенціал стати таким же успішним. Він допоможе забезпечити доступними ліками людей, які проживають на деокупованих та прифронтових територіях, де мережа аптек часто пошкоджена або відсутня.