Нагадаємо: Україна шукає світло в морі: переговори з Туреччиною про оренду плавучих електростанцій
Україна та Туреччина працюють над створенням гуманітарного коридору для повернення людей з окупованих територій. Він повинен функціонувати за маршрутом “Окуповані території — Туреччина — Україна” і діятиме за згодою російської сторони.
Про це повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар в інтерв’ю виданню Euronews.
Він зазначив, що українська та турецька сторони намагаються спільними зусиллями створити морський гуманітарний коридор, який допомагатиме українцям в окупації та полоненим повертатися на підконтрольну територію через Туреччину. Боднар навів приклади досягнень турецької дипломатії у домовленостях з Росією, зокрема “зернову угоду” та організацію переговорів у Стамбулі у березні 2022 року.
Також посол розкритикував ініціативу про припинення вогню в Україні, вважаючи, що окупанти використають перерву в бойових діях, щоб наростити сили для подальшої агресії.
“Багато країн запропонували ідею припинення вогню, але ніхто не замислюється про те, що це означає. 25 відсотків української території залишається під контролем Росії, і вона виграє час для посилення своїх військ, щоб зміцнити свої можливості й відновити напади на Україну”, — заявив Боднар.
Нагадаємо, понад 95 квадратних кілометрів Донецької області потрапили у тимчасову окупацію за липень 2024 року. Найбільше просування, понад 5 кілометрів, відбулося на покровському та торецькому напрямках. За місяць в окупацію потрапили 12 населених пунктів, а в декількох місцях було частково посунуто лінію фронту.