Додому Новини регіону

Україна рятує своїх дітей-сиріт: депортованих дітей з окупованих територій повертають у сім’ї

Фото: відкриті джерела

Нагадаємо: Діти Лиману розповіли про війну у своїх малюнках

Російські окупанти продовжують жорстоку політику депортації українських дітей з тимчасово окупованих територій.

Однак Україна не здається. Завдяки злагодженій роботі української влади та міжнародних партнерів, депортованих дітей вдається повертати на територію України та влаштовувати в українські сім’ї.

“Усіх дітей, яких ми повертаємо, ми повертаємо виключно в українські сім’ї”, – підкреслив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Він зазначив, що Україна зараз на шляху реформи деінституціалізації, адже кожна українська дитина має право жити в українській родині.

Наразі всиновити депортованих дітей можуть лише громадяни України. Це зумовлено нормами міжнародного гуманітарного права, яке забороняє усиновлення дітей з країн, що перебувають у стані збройного конфлікту.

Важливу роль у справі повернення дітей відіграє Катар.

У квітні Дмитро Лубінець передав цій країні список 561 української дитини, депортованої росіянами.

Катар також запустив програму реабілітації для українських дітей, які повернулися з Росії.

“Разом зі мною в Катарі перебувало 10 українських сімей, там було 16 дітей”, – розповів омбудсман.

Він поділився історією родини з Маріуполя, де й мама, й тато перебували в полоні у РФ, а їхню доньку готували до всиновлення російською сім’єю.

Завдяки спільним зусиллям вдалося повернути всіх членів родини, а дівчинка навіть передала своїм новим катарським друзям прапор “Маріуполь”. Україна робить все можливе, щоб врятувати своїх дітей від жахіть війни та повернути їх додому.