Додому Новини регіону

Україна обговорює справедливість повернення військовозобов’язаних: голоси дипломатів та реакція Європи

Фото: Арміяіnform

Нагадаємо: Мільйони чоловіків ризикують опинитися в розшуку: що робити?

Україна продовжує активно розглядати питання повернення військовозобов’язаних чоловіків на рідну землю. Про це заявив голова Міністерства закордонних справ, Дмитро Кулеба, під час спільної пресконференції з латвійським колегою Байбою Браже.

Кулеба підкреслив, що вирішення цього питання є актом справедливості для українських чоловіків, які залишили свої родини й країну задля захисту національної безпеки. Він також зазначив, що усі військовозобов’язані, які перебувають за кордоном, мають правовий статус та отримують соціальні виплати, як громадяни України.

“Моєю головною метою як дипломата є захист українців за кордоном, і я буду продовжувати виконувати цю місію”, – наголосив Кулеба.

Нещодавно уряд прийняв рішення заборонити видачу закордонних паспортів військовозобов’язаним чоловікам віком від 18 до 60 років. Це рішення викликало дискусії в Європейському союзі, зокрема серед польських та литовських чиновників.

Міністр оборони Польщі, Владислав Косіняк-Камиш, зазначив, що українські громадяни мають зобов’язання перед своєю державою, і Варшава готова допомогти Україні у поверненні їх на батьківщину. Міністр оборони Литви, Лаурінас Кащюнас, також висловив можливість розгляду аналогічних заходів зі сторони його країни.

Загалом, обговорення цього питання підтверджує значення справедливості та взаємодії між українською державою та її громадянами, незалежно від їх місця перебування.