Додому Новини регіону

Росія продовжує призов: ціль – 400 000 військовослужбовців

Фото: Мілітарний

Нагадаємо: Росія нарощує виробництво дронів: Welt

Росія, попри втрати в Україні, продовжує призов солдатів двічі на рік, як це було до війни. Весняний призов, який розпочався 1 квітня 2024 року, планує залучити 150 000 солдатів віком 18-30 років.

Як і раніше, призовники служитимуть 12 місяців у всіх родах збройних сил Росії. Проте, наразі їх не задіяють на бойових позиціях в Україні. Їх розміщують у гарнізонах по всій країні, а в сухопутних частинах формують окремі батальйони, відмінні від тих, що укомплектовані контрактниками. Деяких призовників, ймовірно, залучають до охорони кордону в Росії, поблизу українського кордону.

Російські війська в Україні складаються з контрактників та резервістів, мобілізованих у 2022 році. На призовників чиниться тиск, щоб вони перейшли на контрактну службу та згодом воювали в Україні. Ймовірно, влада не хоче ризикувати втратами серед строковиків, адже це може негативно вплинути на суспільну думку. Втрати серед добровольців, натомість, сприймаються більш толерантно.

Загалом, Росія прагне набрати 400 000 контрактників у 2024 році. Це робиться для того, щоб поповнити втрати в Україні та виконати план щодо збільшення чисельності збройних сил до 1,32 мільйона цього року та 1,5 мільйона згодом.