Додому Новини регіону

Російські війська атакують на Авдіївському напрямку: Соловйове під загрозою, Очеретине частково захоплено

Нагадаємо: Україна готується до “важкого періоду” на фронті: Буданов попереджає про загострення ситуації з середини травня

Російські війська продовжують розвивати наступ на Авдіївському напрямку, прагнучи оточити Авдіївський укріплений район.

Після прориву в Очеретиному окупанти просунулися в селі Соловйове, розташованому на південь від Очеретиного. За даними деяких ресурсів, Соловйове захоплено приблизно на третину. Російські Telegram-канали стверджують, що населений пункт майже повністю під їхнім контролем, за винятком південно-західних околиць.

Українська сторона цю інформацію офіційно не підтверджує.

Просування російських військ у районі Соловйове та сусідньої Новобахмутівки створює серйозну загрозу для позицій ЗСУ у Бердичах. Існує ризик, що Бердичі будуть обійдені з північного заходу.

У ширшому сенсі цей напрямок може бути використаний для повороту на південь з метою оточення територій на захід від Авдіївки, включаючи район Уманського та водойм, де українські війська намагаються організувати нову лінію оборони. Прорив в Очеретиному, який поки що українським військам не вдається стримати, значно посилює цю загрозу.

Що стосується самого Очеретиного, то, за даними DeepState, воно частково захоплене російськими військами, а частково знаходиться у сірій зоні.

Український військовий експерт Костянтин Машовець вважає, що російські війська, ймовірно, вже зайняли північно-західну околицю Очеретиного.