Додому Новини регіону

Пенсії зростуть влітку

Найближчим часом українці можуть очікувати ще одного підвищення пенсійних виплат.

Кому пощастить отримати додаткові кошти?

1 липня в Україні відбудеться перерахунок пенсійних виплат, який стосуватиметься громадян, що вийшли на заслужений відпочинок за допомогою спеціальних законів. Цей перерахунок стосується журналістів, науковців і чиновників.

Цікаво, що ці спеціальні закони вже не діють, і ті ж самі чиновники виходять на заслужений відпочинок за тими ж правилами, що й інші громадяни. Проте ті, хто встиг вийти на пенсію за колишніми законами, не підпадають під індексацію виплат, що застосовується до інших пенсіонерів, і чекають своєї черги.

Розмір підвищення виплат у липні буде індивідуальним

Дехто отримає додаткові 100 гривень, а дехто одразу 1000.

Тобто, якщо наразі розмір виплат становить 5076 гривень, то після цього чергового підвищення, сума може збільшитися до 6076 гривень.

Розмір пенсійних виплат в Україні залежить від двох факторів: заробітна плата та страховий стаж.

Середня зарплата в Україні становить 14 тисяч гривень, і якщо потенційний пенсіонер має 35 років стажу, то він має право на пенсію у розмірі 35% від середньої зарплати за три роки. Отже, сума пенсії становитиме 4254 гривні на місяць.

При мінімальній зарплаті та 35 роках стажу пенсіонер може розраховувати на 2093 гривні на місяць. Після досягнення 65 років пенсія зростає і становить 2680 гривень.

Якщо українець отримував зарплату удвічі вищу за середню, наприклад, 28 тисяч гривень, то сума виплат буде складати 8508 гривень.

Нагадаємо

Деякі пенсіонери в Україні згідно з рішенням Верховної Ради мають право на щомісячну доплату у розмірі 4200 гривень. Йдеться про політв’язнів комуністичного режиму СРСР, які отримують пенсії за особливі заслуги перед Україною.