Додому Новини регіону

Новий контрнаступ України: необхідність для переговорів з позиції сили

Українська армія. © AP / Kin Cheung

Нагадаємо: Російські війська можуть розпочати наступ на Суми, попереджує розвідка

Західні експерти все частіше закликають до переговорів щодо припинення війни в Україні. Однак, як зазначає Раджан Менон, директор стратегічної програми в Defense Priorities, для України критично важливо вступити в переговори з позиції сили.

За його словами, Україні необхідні інформаційні успіхи, підкріплені реальними досягненнями на полі бою. Останні невдачі ЗСУ можуть призвести до скорочення західної допомоги, тому демонстрація успіхів необхідна як для підтримки союзників, так і для майбутніх переговорів.

Foreign Policy вважає, що Україна не зможе повністю перемогти Росію військовим шляхом, тому переговори неминучі. Проте, навіть локальний успіх на фронті, підсилений західною допомогою, може значно посилити переговорну позицію України.

Можливі сценарії завершення війни:

  1. Росія досягає значних успіхів: РФ нав’язує Україні мирний договір на своїх умовах, анексуючи частину територій та повертаючи решту країни під свій вплив.
  2. ЗСУ відбивають частину території: Україна вступає в ЄС та НАТО, але на її території не буде іноземних військових баз.
  3. Патова ситуація на фронті: Україна залишається нейтральною країною, озброєною західною зброєю, але не підконтрольною Росії.

Наразі неможливо передбачити, який із сценаріїв реалізується. Проте, очевидно, що контрнаступ України є ключовим фактором, який визначить її майбутнє та умови можливого мирного договору.