Додому Новини регіону

Нові правила перевірки водіїв на алкогольне спʼяніння. У Краматорську та Словʼянську 474 фіксацій

Україна стоїть перед новим викликом у боротьбі з алкогольним сп’янінням за кермом автотранспорту. Кабінет міністрів переписав правила перевірки водіїв, аби спростити процедуру встановлення їх відповідальності. Тепер поліція застосовує нагрудні камери, щоб фіксувати огляд водіїв у стані сп’яніння під час зупинки транспорту. Ці відеозаписи стануть важливою деталлю матеріалів справи чи протоколу відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Головною метою нововведення є прискорення процесу встановлення відповідальності за тих, хто сідає за кермо у стані алкогольного сп’яніння. Раніше, у випадках, коли було неможливо зробити відеозапис, правопорушників потрібно було залучати двох свідків. Проте ця вимога була дещо складною, особливо в нічний час. Зараз же, завдяки технологічним рішенням, поліцейські можуть більш ефективно реагувати на порушення дорожніх правил.

Краматорська та Слов’янська поліція активно стежить за станом водіїв. З початку року, патрульні вже виявили 474 водіїв із ознаками сп’яніння в обох містах. Один із них вражає особливо: його стан сп’яніння був настільки високим, що виміряний проміле перевищив норму у 19 разів! Бездумне ризиковане поведінка за кермом Volkswagen стала не тільки порушенням ст. 130 КУпАП “Керування у стані сп’яніння”, але й ст. 126 “Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом”.

Завдяки новим механізмам фіксації водіїв у стані сп’яніння, поліція розраховує на більш оперативну і ефективну боротьбу з алкогольним впливом на дорогах. Збільшення відповідальності допоможе знизити ризик аварій та зберегти життя тих, хто дорожніми правилами не порушує.