Нагадаємо: Україна має шанс відновити наступ цим літом: сенатор Ліндсі Грем
На майбутньому саміті НАТО у Вашингтоні Україні буде запропоновано створення нової штаб-квартири для управління військовою допомогою. Це стане гарантією довгострокової прихильності альянсу до безпеки України, яку називають “мостом” до можливого членства Києва.
Про це повідомляє The New York Times.
Згідно з інформацією від американських та натовських чиновників, альянс оголосить про створення в Німеччині місії, яка координуватиме надання різноманітної допомоги Україні в довгостроковій перспективі. Цей крок має стати потужним сигналом про підтримку союзників як для Києва, так і для Москви, яка сподівається на зниження підтримки війни з боку Заходу.
Місія діятиме під егідою НАТО, що забезпечить її функціонування навіть у разі перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США в листопаді.
Адміністрація президента США Джо Байдена та чиновники НАТО висунули цю ідею як спосіб надати Києву конкретну підтримку на саміті, хоча вони й вважають, що час для вступу України до альянсу ще не настав.
Україна все ще перебуває у стані війни, що може втягнути НАТО у конфлікт. Байден і канцлер Німеччини Олаф Шольц також наголошують, що Україна має провести важливі реформи для зниження рівня корупції, зміцнення демократії та верховенства права.
Нова місія об’єднає діяльність нинішньої “коаліції можливостей” країн, які надають Україні різну військову допомогу, такі як засоби ППО, артилерія, винищувачі F-16, зброя та навчання.
Місія також координуватиме підготовку українських військових у країнах-союзниках та довгострокові двосторонні угоди про безпеку, які різні країни підписали з Україною, за словами офіційних осіб США і НАТО.
Всі країни НАТО погодилися на створення місії, і про це буде оголошено на саміті.
Раніше допомогу Україні надавали переважно окремі країни, не завжди з урахуванням ефективності чи нагальних потреб Києва. Об’єднання основних напрямків допомоги та навчання під єдиним командуванням має на меті зробити цей процес більш послідовним та ефективним, заявили офіційні особи, обізнані про план.
Місія, що отримала назву “Допомога і навчання НАТО в галузі безпеки для України” (NSATU), працюватиме над скороченням дублювання та ускладнень, пов’язаних із різними видами озброєнь, які спрямовуються в Україну.