Додому Новини регіону

Мирний саміт у Швейцарії без Китаю: умови Пекіну не виконані

фото ілюстративне REUTERS

Нагадаємо: Путін перед візитом до Пекіна: “готові до переговорів” за нинішньою лінією фронту, без виведення військ

Китай підтвердив, що не братиме участі у мирній конференції щодо України, яка відбудеться наступного місяця у Швейцарії. Про це повідомили чотири джерела, які мають безпосередню інформацію про ситуацію.

За словами трьох з цих джерел, Пекін відхилив запрошення через недотримання умов для їхньої участі, зокрема, щодо присутності як Росії, так і України. Нейтральний швейцарський уряд прагне забезпечити широку явку з різних куточків світу на саміт 15-16 червня, який, як сподівається Берн, прокладе шлях до мирного процесу в Україні. Москву на захід не запросили.

Цього тижня Китай поінформував дипломатів про те, що однією з умов, які не були виконані, є визнання конференції як Росією, так і Україною. Також Пекін наполягає на рівноправній участі всіх сторін і чесному обговоренні всіх пропозицій, повідомило одне з джерел.

Міністерство закордонних справ Китаю не відразу відповіло на запит про коментар. Проте в понеділок речник МЗС заявив, що Пекін підтримує скликання визнаної обома сторонами мирної конференції за рівноправної участі всіх сторін.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у четвер припустив, що Китай може організувати мирну конференцію, у якій могли б взяти участь Росія та Україна.

Україна у січні запросила голову КНР Сі Цзіньпіна взяти участь у запланованому саміті світових лідерів у Швейцарії. Цього тижня президент України Володимир Зеленський закликав президента США Джо Байдена взяти участь у конференції, але Вашингтон поки не підтвердив, кого саме відправить.

Китай має тісні зв’язки з Росією і утримується від критики її вторгнення в Україну, але раніше пропонував допомогти стати посередником у конфлікті.