Додому Новини регіону

Модульні будинки для постраждалих від війни: Донеччина отримає тимчасове житло

Фото ілюстративне

Нагадаємо: Керівники громад Донецької області обговорили питання житла для ВПО та компенсацій

Міжнародна організація планує до кінця року встановити модульні будинки у кількох громадах Донеччини, які постраждали від російських атак. Ці тимчасові помешкання стануть прихистком для людей, які втратили домівки через війну.

Про це на брифінгу повідомила директорка департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин Донецької ОВА Оксана Головко.

За її словами, наразі ведеться перемовини з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців, яке має виділити кошти на закупівлю модульних будинків.

“Було відібрано декілька громад. Зараз вивчається ситуація щодо наявності енергоресурсів на території тих чи інших громад чи на території тих чи інших вулиць, де можна було б встановити подібні будинки. Вони не маленькі – можуть складати площу в 35 квадратів. Фактично, це повноцінна однокімнатна квартира”, – розповіла Головко.

Модульні будинки будуть обладнані всіма необхідними для життя комунікаціями: опаленням, електроенергією, кондиціонуванням та водопостачанням.

“Це дасть можливість людям встановити ці будинки на території свого домогосподарства, поки вони будуть займатися питаннями відновлення свого житла. Ми дуже сподіваємося, що принаймні в кінці цього року ми будемо мати якісь результати, які потім зможемо реплікувати на інші громади Донецької області”, – підкреслила Оксана Головко.

Посадовиця не уточнила, у яких саме громадах регіону з’являться перші модульні будинки та скільки їх буде.