Додому Новини регіону

Мобілізація на Донеччині: як область виконує план в умовах евакуації

З лютого 2022 року з Донецької області евакуювалися понад 1,3 млн людей, а також десятки підприємств, які вціліли. Це суттєво впливає на виконання планів з мобілізації, адже в області значно зменшилась кількість людей.

Нагадаємо: “Картки ухилянтам блокувати не будуть”, — нардеп Грищук про майбутнє законопроєкту про посилення мобілізації.

Про те, як Донеччина виконує вимоги з мобілізації в умовах евакуації, розповів на брифінгу заступник голови Донецької ОВА Ігор Бойко.

За словами Бойко, мобілізація – це серйозне питання, яке має чіткий план виконання. Донецька ОВА працює згідно з цим планом, який затверджений для області.

Конкретні цифри щодо мобілізації засекречені. Проте Бойко зазначив, що вони відрізняються від цифр для інших регіонів, адже в Донецькій області проживає значно менше людей через евакуацію.

«Для Донецької області плани з мобілізації дещо інші, ніж для інших областей, але ми їх виконуємо. Область бере безпосередню участь у мобілізації. Є розпорядження керівника обласної військової адміністрації, відповідні розпорядження є на рівні районів та населених пунктів», – підсумував Ігор Бойко.

Важливо зазначити, що мобілізація в Україні проходить законно. Всі дії щодо мобілізації регулюються законами України та нормативно-правовими актами.